Pogosto zmotno mnenje je, da se lokalni rekuperator lahko vgradi zgolj v novogradnje ali med prenovo obstoječe nepremičnine. Vendar pa je dejstvo, da se lokalni rekuperator lahko vgradi v katerikoli prostor v nepremičnini, kjer živite, saj je vgradnja enostavna in hitra. Pred samo vgradnjo je dobro vedeti, v katere bivalne prostore boste vgradili lokalni rekuperator,…
Večina ga uporablja za regratovo solato. Vendar je regrat precej več kot to. Že tradicionalno so ga uporabljali kot zdravilno različnih bolezni, izpuščajev in kožnih težav. Najti ga je mogoče skoraj povsod, saj raste divje. Sezona nabiranja je spomladanski čas in se začne že marca. Zaradi skoraj neomejenih zdravilnih lastnosti pa so marsikje začeli z…
Pri angini gre za vnetje mandljev in žrela. Začne se hitro, brez prehodnega obdobja. Je pogosta bolezen, sploh pri ljudeh s slabšo telesno odpornostjo. Načeloma ne predstavlja nevarnosti, razen če hkrati pride tudi do okužbe srednjega ušesa. Preberite, kaj so simptomi angine in kako jo lahko preprečite. Kaj povzroča angino? Angino povzročajo bakterije, virusi in…
Če tudi ve spadate med tiste, ki imajo pogosto težave z glivičnim vnetjem nožnice, potem je morda čas, da spremenite način življenja in zaživite bolj zdravo. Glivično vnetje nožnice je zdravstvena nevšečnost, s katero se zagotovo sreča skoraj vsaka ženska v rodni dobi. Glivična vnetja so pogostejša pri mlajših ženskah, ko pa enkrat nastopi obdobje…
V mrzlih mesecih se lahko pojavijo različna sezonska obolenja. Z njimi pa lahko pride tudi kašelj. Ta lahko prizadene vsako generacijo – tako mlajše kot starejše. Lahko bi trdili, da kašelj ne izbira. V nadaljevanju bomo opredelili, zakaj do njega pride in kaj lahko glede njega storimo. Kašelj je naš refleksni obrambni mehanizem Kašelj sodi…
Težave v trebuhu oziroma želodcu so zelo pogoste, še posebej kadar uživamo nezdravo prehrano, smo premalo telesno aktivni in imamo stresno življenje. Poleg tega se lahko težave pojavi tudi v času virusov in dobi nalezljivih bolezni. Večinoma je tako, da bolečina mine, vendar previdnost ni nikoli odveč, še posebej če so težave dolgotrajne in se…
Jetra so naša največja in hkrati tudi najpomembnejša žleza. Žal pa ljudje pogosto kar pozabimo nanje in ne skrbimo zanje, kot bi morali. Jetra so odgovorna za pretežen del naše prebave. Jetra namreč s svojimi encimi skrbijo za sintetiziranje aminokislin, ki so nujno potrebne za normalno delovanje našega telesa. Jetra so posebna tudi zaradi tega,…
Pri nas strokovnjaki pogosto ugotavljajo, da se lastniki nepremičnin še vedno precej redko odločajo za prezračevalne naprave, precej podcenjen pa je tudi pomen prezračevanja prostorov na splošno. Prezračevanje pa je, v nasprotju s splošnim prepričanjem, temelj za psihofizično zdravje človeka. Večina razvitih evropskih držav se že zaveda, kako pomembno je tudi v notranjosti doma dihati…
Bolečine v predelu maternice spremljajo skoraj vsako nosečnico. Lahko se pojavljajo na eni ali kar na obe straneh maternice. Poleg teh bolečin pa nekatere nosečnice med nosečnostjo občutijo tudi bolečine oziroma tiščanje v predelu trebuha. Pri tem so nekatere bolečine v trebuhu povsem nenevarne, spet druge zahtevajo več pozornosti ali celo zdravniško pomoč. Najboljši nasvet,…
Eterična olja so dragoceni izvlečki zdravilnih rastlin, ki predstavljajo osnovo zdravljenja z aromaterapijo. Pridobivamo jih s stiskanjem in destiliranjem. Obstaja več vrst destilacije (z vodno paro, vodo, kombinacijo vode in vodne pare ali pa z vodno paro, ki je pod pritiskom). Pa si poglejmo, kakšne so lastnosti posameznih postopkov pridobivanja eteričnih olj. Destilacija z vodo:…